KLUB

Historie, sportovní hala, apod

HISTORIE KLUBU

V roce 2009 byl v Žirovnici založen trenérem Janem Dvořákem z Jindřichova Hradce dívčí oddíl házené. Nejprve se vytvořily dvě věkové kategorie (mladší a starší žačky) a zanedlouho následovaly mini žačky. Klub existoval pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty Slavoj Žirovnice spolu s dalšími sportovními odvětvími ve městě a v roce 2012 disponoval 63 hráčkami, a to především ze Žirovnice a z okolí - zejména ze Strmilova, Kamenice nad Lipou a Počátek. V prosinci 2011 požádal klub Ministerstvo vnitra ČR v souvislosti se zánikem činnosti Slavoje o přidělení právní subjektivity, a to k 1. 1. 2012. Klub se stal občanským sdružením, ale v roce 2015 v souvislosti s legislativními změnami se stal zapsaným spolkem.

Koncem roku 2016 se klub rozrostl o 9 hráček z Jindřichova Hradce. Klub má zastoupení v pěti mládežnických kategoriích. Děvčata jsou převážně z okolních měst v rozsahu i přes 30 km.

V současné době tvoří členskou základnu DHK 95 členů – děvčat a dospělých, a to především z řad rodičů. Přestože klub existuje poměrně krátkou dobu, tak se může pochlubit řadou úspěchů.

 

 

TOP